Branżowe
ABC

czyli co powinieneś jeszcze wiedzieć na temat zielonej energii.

Sposoby montażu ogrzewania GREEN LEAF®.
Prostota instalacji niezależnie od miejsca montażu

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień GREEN LEAF® może być zainstalowane pod betonową wylewką, w podłogach pływających i klejonych, w suficie i w ścianach, zależnie od preferencji inwestora lub uwarunkowań technicznych. W naszej ofercie znajdują się 3 rodzaje elementów grzewczych przeznaczonych do konkretnych zastosowań.

01

Niskotemperaturowa
folia grzewcza GREEN LEAF®
GL-120W-ALL-C ORAZ GL-180W-ALL-C

Folia grzewcza GREEN LEAF® GL-120W-ALL-C oraz GL-180W-ALL-C niskotemperaturowa o mocy 120 lub 180W/m2 przeznaczona do ogrzewania podłóg betonowych, pływających laminowanych i drewnianych, takich jak panele podłogowe czy deska barlinecka. Folia grzejna zapewnia równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni, zapewniając nie tylko komfort ciepłej podłogi, ale skuteczne, jedyne źródło ciepła dla pomieszczenia.

Ekran aluminiowy zapobiega stratom ciepła w głąb podłoża, co ma wpływ na skrócenie czasu nagrzewania i obniżenie kosztów użytkowania. Ciepło, w postaci fali podczerwieni emitowanych przez folię grzewczą, równomiernie nagrzewa podłogę, ściany, wyposażenie i wszystkie osoby znajdujące się w ogrzewanym pomieszczeniu. Dodatkowo, nagrzane w ten sposób ściany i przedmioty, zgodnie z zasadami fizyki, wskutek różnicy temperatur, oddają ciepło do pomieszczenia, bez niepożądanego zjawiska konwekcji i związanego z tym podrywania kurzu z podłogi.

Regulacja temperatury pomieszczenia odbywa się przy pomocy naściennego termostatu, utrzymującego temperaturę zadaną w okresach zdefiniowanych przez użytkownika. Zastosowanie odległościowego czujnika temperatury podłogi (będącego integralną częścią termostatów z naszej oferty) pozwala nie tylko w prosty sposób przełączyć system grzewczy w tzw. tryb „komfortu ciepłej podłogi” (np. w wiosenno-jesiennych okresach przejściowych, gdy system grzewczy nie jest aktywny), ale zapewnia również bezpieczeństwo wykończeniu podłogi nie dopuszczając do jego przegrzewania.

Uwaga na moc folii grzewczej
przy ogrzewaniu podłogowym!

Moc folii grzewczej na poziomie 120W/m2 jest optymalną do bezpiecznego ogrzewania podłogowego. Producenci laminowanych wykończeń podłogi nie zalecają zastosowania źródeł ciepła o wyższych mocach, z uwagi na zbyt szybki przyrost temperatury w jednostce czasu, co z biegiem czasu, rodzi ryzyko deformacji wykończenia podłogi. Ponadto, firmy oferujące folie grzewcze o mocy 220W/m2 na potrzeby ogrzewania podłogowego albo:

  • znacząco zaniżają obszar grzewczy dla danego pomieszczenia, co w ofercie wygląda ładniej, bo wychodzi taniej (potrzeba mniej m2 folii grzejnej dla pokrycia zapotrzebowania na ciepło), tyle że podłoga grzeje wtedy niewielkim obszarem o wysokiej temperaturze powierzchni wywołując niepożądany efekt konwekcji i związany z nią nierównomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, efekt bardzo ciepłej i chłodnej podłogi, fatalny komfort temperaturowy i praktyczną niesterowalność instalacji grzewczej,
  • instalują folie grzewcze na prawie całym niezabudowanym obszarze sprawiając, że moc przyłącza energetycznego do budynku zupełnie niepotrzebnie wzrasta do niebotycznych wartości zmuszając inwestora do ponoszenia dodatkowych kosztów – wykonania przyłącza energetycznego, przewymiarowania instalacji elektrycznej wewnątrz budynku oraz wysokich okresowych opłat stałych ponoszonych na etapie użytkowania budynku.

Czas nagrzewania podłogi folią grzewczą o znacząco niższej mocy, z uwagi na wbudowane w termostat zabezpieczenie – tzw. limit temperatury podłogi, jest identyczny jak w przypadku folii o mocy 220W/m2, nie ma więc potrzeby podejmowania ryzyka i stosowania przy ogrzewaniu podłogowym folii mocniejszych, niż 120W/m2. Folie grzewcze GREEN LEAF® są całkowicie bezpieczne dla wykończenia Twojej podłogi, ich zastosowanie daje inwestorom możliwość korzystania z dobrodziejstwa ogrzewania podczerwienią, a nie klasyczną konwekcją. Nie dajmy się zwieść pozornym oszczędnościom – mniej m2 folii grzejnej to wyższa moc W/m2 i najszybsza droga do problematycznego działania instalacji grzewczej.

02

Niskotemperaturowa
folia grzewcza
GREEN LEAF® GL-400W-ALL-C

Folia grzewcza GREEN LEAF® GL-400W-ALL-C niskotemperaturowa o mocy 400W/m2 przeznaczona do ogrzewania sufitowego w przestrzeni sufitu podwieszanego. Ekran aluminiowy zapobiega stratom ciepła w głąb stropu, co ma wpływ na skrócenie czasu nagrzewania i obniżenie kosztów użytkowania. Ciepło, w postaci fali podczerwieni emitowanych przez folię grzewczą, równomiernie nagrzewa ściany, wyposażenie i wszystkie osoby znajdujące się w ogrzewanym pomieszczeniu. Proces ten przypomina odczuwanie ciepła emitowanego ze słońca. Dodatkowo, nagrzane w ten sposób ściany i przedmioty, zgodnie z zasadami fizyki, wskutek różnicy temperatur, oddają ciepło do pomieszczenia, bez niepożądanego zjawiska konwekcji i związanego z tym podrywania kurzu z podłogi. Regulacja temperatury pomieszczenia odbywa się przy pomocy naściennego termostatu, utrzymującego temperaturę zadaną w okresach zdefiniowanych przez użytkownika. Specjalnie dobrana szerokość pasa folii grzejnej (33,3cm) pozwala na jej umieszczenie pomiędzy dwoma sąsiednimi profilami stelażu systemu sufitu podwieszanego G-K. W przypadku ogrzewania sufitowego, uzyskanie efektu ciepłej podłogi nie jest możliwe.

03

Mata grzewcza
Warmup SPM
do montażu w kleju glazurniczym

Mata grzewcza Warmup SPM o mocy 150W/m2 przeznaczona jest do ogrzewania podłóg w warstwie kleju glazurniczego bezpośrednio pod płytkami ceramicznymi i gresowymi. W przypadku ogrzewania podłóg ceramicznych w strefach mokrych takich jak np. łazienki, zastosowanie folii grzejnej na podczerwień bezpośrednio pod wykończeniem podłogi NIE JEST MOŻLIWE.

Wychodząc naprzeciw tej niedogodności, GREEN LEAF® rekomenduje zastosowanie dedykowanych tego typu wykończeniom podłogi mat grzewczych SPM brytyjskiej firmy WARMUP®, wiodącego w branży producenta systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego. Mata grzewcza SPM to najcieńsza na rynku, 2mm grubości jednostronnie zasilana mata objęta DOŻYWOTNIĄ gwarancją producenta. Ze względu na jej niewielką grubość, możliwe jest jej zatopienie w cienkiej warstwie kleju bezpośrednio pod gresem, ceramiką lub w cienkiej warstwie jastrychu.

Montaż ogrzewania bezpośrednio pod płytką pozwala uzyskać krótkie czasy nagrzewania podłogi, co ma szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń dogrzewanych do temperatury komfortu sporadycznie, takich jak np. łazienki. Zastosowanie opcjonalnej płyty izolacyjnej WIB zapobiega stratom ciepła w głąb podłoża, co ma wpływ na skrócenie czasu nagrzewania i obniżenie kosztów użytkowania. Regulacja temperatury pomieszczenia odbywa się przy pomocy naściennego termostatu, utrzymującego temperaturę zadaną w okresach zdefiniowanych przez użytkownika. Zastosowanie odległościowego czujnika temperatury podłogi (będącego integralną częścią termostatów z naszej oferty) pozwala nie tylko w prosty sposób przełączyć system grzewczy w tzw. tryb „komfortu ciepłej podłogi” (np. w wiosenno-jesiennych okresach przejściowych, gdy system grzewczy nie jest aktywny), ale zapewnia również bezpieczeństwo wykończeniu podłogi nie dopuszczając do jego przegrzewania.

Czy to naprawdę się opłaca? Ogrzewanie na podczerwień VS tradycyjne

Dynamiczny rozwój sektora budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego sprawił, że coraz bardziej dostrzegalny dla inwestorów indywidualnych stał się fakt, iż tradycyjne hydrauliczne systemy grzewcze oparte o piece i współpracuję z nimi grzejniki czy wodne ogrzewanie podłogowe, są dużo mniej efektywne i zdecydowanie bardziej kosztowne.

Zalety systemu ogrzewania podczerwienią

Rozważając wybór systemu grzewczego, pod uwagę wziąć należy wiele czynników. Poza najistotniejszym kryterium, jakim jest roczny koszt ogrzewania domu, duże znaczenie mają inne aspekty, których system grzewczy na podczerwień Green Leaf posiada najwięcej spośród dostępnych na rynku źródeł ciepła.

Budowa folii grzewczej GREEN LEAF® i zasada jej działania

Folia grzewcza GREEN LEAF® to zapewniająca praktycznie 100% sprawność cienka folia o grubości 0,4mm emitująca fale elektromagnetyczne, które bezstratnie przechodzą przez powietrze w pomieszczeniu, ogrzewają przegrody budowlane, ludzi oraz wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu.

zostań dystrybutorem

Współpracuj z nami w myśl tzw. win-win situation, dzięki której szybko przekonasz się, że dynamicznie rozwijający się rynek alternatywnych źródeł ciepła nie może dłużej funkcjonować bez Ciebie.

Korzystamy z plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.