Branżowe
ABC

czyli co powinieneś jeszcze wiedzieć na temat zielonej energii.

Budowa folii grzewczej GREEN LEAF®
i zasada jej działania

Folia grzewcza GREEN LEAF® to zapewniająca praktycznie 100% sprawność cienka folia o grubości 0,4mm emitująca fale elektromagnetyczne, które bezstratnie przechodzą przez powietrze w pomieszczeniu, ogrzewają przegrody budowlane, ludzi oraz wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu. Ogrzane w ten sposób przedmioty oddają energię cieplną podnosząc temperaturę pomieszczenia.

Taki system grzewczy pozwala użytkownikom odczuwać ciepło nie tylko z promieni podczerwieni emitowanych z folii grzejnej zamontowanej w podłodze czy suficie, ale i oddawanego z ogrzanych ścian i przedmiotów. Tego typu ogrzewanie może służyć jako jedyne źródło ciepła w budynku, a czas wykonania kompletnej instalacji grzewczej w domu o powierzchni 120m2 to jedynie 2 dni.

Powlekana folia grzewcza na podczerwień
GREEN LEAF® typu All-Coated

Powlekana folia grzejna na podczerwień GREEN LEAF® typu All-Coated to mieszanina włókna węglowego i pasty karbonowej, która w formie tkaniny pokryta jest warstwami poliuretanu i folii PET. Z uwagi wielowarstwową strukturę jest to produkt niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i upływ czasu, co potwierdza 25 letnia gwarancja z możliwością odpłatnego wydłużenia do DOŻYWOTNIEJ. Wydajność grzewcza folii nie zmniejsza się wraz z czasem, materiał karbonowy nie ulega degradacji i nie wypala się, jak to ma miejsce w przypadku niskiej jakości folii, zwłaszcza tych typu drabinkowego. Folie GREEN LEAF® typu All-Coated grzeją równomiernie na całej swojej powierzchni szybko nagrzewając pomieszczenie, nie występują na niej ciepłe i chłodne obszary, jak w przypadku folii drabinkowych. Folie GREEN LEAF® są wodoodporne, nie straszna im również wysoka temperatura (do 100°C).

Różnice w budowie folii grzewczych na podczerwień:
drabinkowych oraz powlekanych GREEN LEAF® typu All-Coated

Powlekana folia grzewcza GREEN LEAF® typu All-Coated to produkt typu PREMIUM, nieporównywalna pod kątem jakości, trwałości i efektywności z tańszym odpowiednikiem – tzw. folią typu drabinkowego, której struktura grzejna zamiast trwałej i wydajnej mieszaniny włókna węglowego z pastą karbonową, stanowi podatna na wypalenie mieszanka pyłu grafitowo- węglowego tworzącego ścieżki przewodzące pomiędzy dwoma elektrodami. Tego typu folie wskutek wypalania się ścieżek z czasem tracą swoją wydajność, a ich żywotność jest ograniczona. Z uwagi na puste przestrzenie pomiędzy ścieżkami temperatura na powierzchni folii nie jest taka sama, a pomieszczenie nagrzewa się dłużej.

FOLIA GRZEWCZA
GREEN LEAF® GL-ALL-C
FOLIA GRZEWCZA
DRABINKOWA
EFEKTYWNOŚĆ
~99%
~90%
ŻYWOTOŚĆ
Około 50 lat
Około 10 lat
BUDOWA FOLII GRZEWCZEJ
Nanowłóknina węglowe zabezpieczone kilkoma warstwami: włokniny, poliuretanu, foli PET i utwardzacza
Paski karbonowe pomiędzy dwoma warstwami folii PET
POWIERZCHNIA GRZEWCZA
Grzeją całą powierzchnią
Grzeją jedynie paski karbonowe
CZAS NAGRZEWANIA
Bardzo szybki
Nawet do 20% dłuższy w porównaniu do foli ALL-C
OBSZARY GRZEWCZE
Równomierne nagrzewanie na całej powierzchni foli grzewczej
Powierzchnia podzielona na obszary aktywne [paski karbonowe] i pasywne [folia PET]
TECHNOLOGIA WYTWARZANIA ELEMENTU GRZEWCZEGO
Ciśnieniowe w wysokiej temperaturze
Napylanie pasków karbonowych na folię PET
POŁACZENIE ELEKTRODY MIEDZIANEJ
Z PŁYTKĄ SREBRZANĄ
Przewodzący polimer
Mechaniczna kompresja stwarzająca ryzyko iskrzenia

Dowiedz się więcej

Czy to naprawdę się opłaca? Ogrzewanie na podczerwień VS tradycyjne

Dynamiczny rozwój sektora budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego sprawił, że coraz bardziej dostrzegalny dla inwestorów indywidualnych stał się fakt, iż tradycyjne hydrauliczne systemy grzewcze oparte o piece i współpracuję z nimi grzejniki czy wodne ogrzewanie podłogowe, są dużo mniej efektywne i zdecydowanie bardziej kosztowne.

Zalety systemu ogrzewania podczerwienią

Rozważając wybór systemu grzewczego, pod uwagę wziąć należy wiele czynników. Poza najistotniejszym kryterium, jakim jest roczny koszt ogrzewania domu, duże znaczenie mają inne aspekty, których system grzewczy na podczerwień Green Leaf posiada najwięcej spośród dostępnych na rynku źródeł ciepła.

Budowa folii grzewczej GREEN LEAF® i zasada jej działania

Folia grzewcza GREEN LEAF® to zapewniająca praktycznie 100% sprawność cienka folia o grubości 0,4mm emitująca fale elektromagnetyczne, które bezstratnie przechodzą przez powietrze w pomieszczeniu, ogrzewają przegrody budowlane, ludzi oraz wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu.

zostań dystrybutorem

Współpracuj z nami w myśl tzw. win-win situation, dzięki której szybko przekonasz się, że dynamicznie rozwijający się rynek alternatywnych źródeł ciepła nie może dłużej funkcjonować bez Ciebie.

Korzystamy z plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.