Branżowe
ABC

czyli co powinieneś jeszcze wiedzieć na temat zielonej energii.

Folie grzewcze:
powlekane Green Leaf® VS drabinkowe

Na rynku, poza wysokiej jakości powlekanymi foliami grzewczymi typu All-Coated oferowane są również niskobudżetowe folie grzewcze typu drabinkowego mające wielu zwolenników dzięki niższej cenie.

Wybór na etapie inwestycji pozornie tańszego produktu może w perspektywie czasu narazić nas na wiele nieprzyjemności związanych np. z nieprzewidzianymi awariami, jak również wygenerować dodatkowe koszty, czy to związane z wyższym zużyciem energii na cele grzewcze (niższa ok ok. 10% sprawność), czy z nieprzewidzianymi przestojami (5 krotnie krótsza żywotność oraz trudno zauważalna utrata wydajności z biegiem czasu). Nie bez znaczenia dla obiektów takich jak hotele czy apartamenty na wynajem są również kwestie związane z niewłaściwym czy powolnym działaniem systemu grzewczego – tego typu sytuacje irytujące są dla każdego z nas nawet we własnych domach (długie czasy oczekiwania na osiągnięcie temperatury czy ciepłe i zimne obszary). Drabinkowe folie grzewcze nie są odporne na działanie wysokiej temperatury (długotrwała praca w takim środowisku obniża wytrzymałość izolacji), a 10 letnia żywotność szacowana przez producenta jest bardzo często sztucznie wydłużana przez importera/dystrybutora na jego (i poniekąd Inwestora) ryzyko. W przypadku wyboru systemu grzewczego mającego służyć przez długie lata nie powinno być miejsca na kompromisy i pozorne oszczędności. Wybierając powlekane folie grzewcze GREEN LEAF® typu ALL-C objęte nawet DOŻYWOTNIĄ* gwarancją dokonujesz świadomego wyboru produktu typu PREMIUM, dającego Ci pełnię komfortu cieplnego oraz psychicznego.

*standardowo w przypadku instalacji przez autoryzowanego instalatora GREEN LEAF® folie grzejne objęte są 25 letnią gwarancją, istnieje jednak możliwość wydłużenia gwarancji do DOŻYWOTNIEJ po wniesieniu jednorazowej opłaty w wysokości 999 zł netto/inwestycję.

FOLIA GRZEWCZA
GREEN LEAF® GL-ALL-C
FOLIA GRZEWCZA
DRABINKOWA
EFEKTYWNOŚĆ
~99%
~90%
ŻYWOTOŚĆ
Około 50 lat
Około 10 lat
BUDOWA FOLII GRZEWCZEJ
Nanowłóknina węglowe zabezpieczone kilkoma warstwami: włokniny, poliuretanu, foli PET i utwardzacza
Paski karbonowe pomiędzy dwoma warstwami folii PET
POWIERZCHNIA GRZEWCZA
Grzeją całą powierzchnią
Grzeją jedynie paski karbonowe
CZAS NAGRZEWANIA
Bardzo szybki
Nawet do 20% dłuższy w porównaniu do foli ALL-C
OBSZARY GRZEWCZE
Równomierne nagrzewanie na całej powierzchni foli grzewczej
Powierzchnia podzielona na obszary aktywne [paski karbonowe] i pasywne [folia PET]
TECHNOLOGIA WYTWARZANIA ELEMENTU GRZEWCZEGO
Ciśnieniowe w wysokiej temperaturze
Napylanie pasków karbonowych na folię PET
POŁACZENIE ELEKTRODY MIEDZIANEJ
Z PŁYTKĄ SREBRZANĄ
Przewodzący polimer
Mechaniczna kompresja stwarzająca ryzyko iskrzenia

Dowiedz się więcej

Czy to naprawdę się opłaca? Ogrzewanie na podczerwień VS tradycyjne

Dynamiczny rozwój sektora budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego sprawił, że coraz bardziej dostrzegalny dla inwestorów indywidualnych stał się fakt, iż tradycyjne hydrauliczne systemy grzewcze oparte o piece i współpracuję z nimi grzejniki czy wodne ogrzewanie podłogowe, są dużo mniej efektywne i zdecydowanie bardziej kosztowne.

Zalety systemu ogrzewania podczerwienią

Rozważając wybór systemu grzewczego, pod uwagę wziąć należy wiele czynników. Poza najistotniejszym kryterium, jakim jest roczny koszt ogrzewania domu, duże znaczenie mają inne aspekty, których system grzewczy na podczerwień Green Leaf posiada najwięcej spośród dostępnych na rynku źródeł ciepła.

Budowa folii grzewczej GREEN LEAF® i zasada jej działania

Folia grzewcza GREEN LEAF® to zapewniająca praktycznie 100% sprawność cienka folia o grubości 0,4mm emitująca fale elektromagnetyczne, które bezstratnie przechodzą przez powietrze w pomieszczeniu, ogrzewają przegrody budowlane, ludzi oraz wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu.

zostań dystrybutorem

Współpracuj z nami w myśl tzw. win-win situation, dzięki której szybko przekonasz się, że dynamicznie rozwijający się rynek alternatywnych źródeł ciepła nie może dłużej funkcjonować bez Ciebie.

Korzystamy z plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.